Poznaj dr Ohhirę

Twórcą marki Dr.OHHIRA® jest znany japoński naukowiec mikrobiolog dr Iichiroh Ohhira, który kilkadziesiąt lat swojego życia poświęcił na badania bakterii kwasu mlekowego i opracowywanie produktów z ich zawartością.

Spółkę Bio Bank produkującą probiotyki według oryginalnej, opatentowanej receptury, dr Ohhira założył w 1974 roku na wyspie Honka w prefekturze Okayama w Japonii.

Dr.Ohhira-o-nas2

Dr Iichiroh Ohhira urodził się w 1936 r. w Osace, w Japonii. Studiował na uniwersytetach Okayama, Azabu. Ukończył na nich trzy fakultety – mikrobiologię, weterynarię oraz architekturę krajobrazu. We wszystkich branżach stosował swoje produkty – probiotyki. Jak to możliwe? Przekonał się, że uzdrawiają one wszystko, co żyje – ludzi, zwierzęta oraz rośliny.

Do 2016 roku dr Ohhira wykładał na uniwersytetach w Japonii, Korei i Malezji. Dzisiaj Jego działalność naukową i prace nad nowymi produktami kontynuuje jego następca – doktor mikrobiologii Muneaki Takahata.

Dr Ohhira jest autorem lub współautorem ponad 20 artykułów naukowych na temat bakterii kwasu mlekowego.

Dr Ohhira był członkiem honorowym Akademii Nauk w Nowym Jorku, Japońskiego stowarzyszenia bakteriologii, Japońskiego stowarzyszenia zdrowej żywności i żywienia, Japońskiego stowarzyszenia producentów napojów, Japońskiego stowarzyszenia nauk o żywieniu i technologii żywienia, Japońskiego stowarzyszenia mikrobiologii żywności, Japońskiego stowarzyszenia nauk biologicznych, biotechnologicznych i agrochemii, Japońskiego stowarzyszenia nauk o mleczarstwie, Japońskiego stowarzyszenia gleboznawczego i odżywania roślin, Japońskiego stowarzyszenia nauk o bakteriach kwasu mlekowego, Japońskiego stowarzyszenia nauk weterynaryjnych, Japońskiego stowarzyszenia wirusologii oraz Stowarzyszenia preparatów antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych.

Dr.Ohhira-o-nas-lab

Historia OM-X

Inspiracja - magiczny eliksir na… kaca

Na wczesnym etapie kariery architekta krajobrazu dr Ohhira został skierowany do pracy przy dużym projekcie w Malezji. Na jednym z oficjalnych przyjęć minister spraw wewnętrznych Malezji poczęstował dr Ohirę mocnym lokalnym napojem alkoholowym. Po zakrapianym przyjęciu dr Ohhira poczuł się nie najlepiej. Z pomocą przyszedł znajomy Malezyjczyk, aby złagodzić nieprzyjemne objawy, zaoferował mu podobny do soku „magiczny eliksir”, który szybko złagodził dyskomfort.

Oczarowany działaniem magicznego napoju, dr Ohhira zapragnął wyjaśnić, co jest jego sekretem – jaką ma recepturę.

Przetrwają najsilniejsi

Napój został wyprodukowany ze sfermentowanej żywności; zawierał różne szczepy bakterii kwasu mlekowego. Kolejnym stopniem wtajemniczenia było odkrycie, że owe bakterie zyskują moc w trakcie wielu lat fermentacji w naturalnej temperaturze; w tym procesie silne bakterie stają się coraz silniejsze, a słabe giną.

Dzięki temu w probiotyku Dr.Ohhira® OM-X znajdują się tylko „zaprawione w bojach”, najbardziej żywotne szczepy bakterii kwasu mlekowego. To one właśnie staja się twoim sojusznikiem w odbudowie mikroflory twojego układu pokarmowego , to one dbają o twoją o twoją odporność.

Zapraszamy do kontaktu i do czytania naszych artykułów oraz badań.