You are currently viewing Co zawiera płynny kolagen do picia Dr.Ohhira?

Kolagen

Sercem kolagenu do picia Dr Ohhira jest kompleks spowalniający procesy starzenia Anti-Age Trio. W jego skład wchodzą: kolagen, elastyna, kwas hialuronowy.

W każdej ampułce znajduje aż 7,75 g kolagenu pochodzącego z morskich ryb: ze skóry, łusek i ości wolno żyjących karmazynów (lucjanów czerwonych). Występuje on w formie o małej masie cząsteczkowej oraz tripetydów kolagenu, co wpływa na jego doskonałe wchłanianie.

Kolagen to jedno z najważniejszych białek budulcowych organizmu. Występuje w dużych ilościach w naszej skórze, aparacie ruchu, zębach i dziąsłach, rogówce oczu, naczyniach krwionośnych i innych narządach wewnętrznych. Może mieć postać żelu (np. wypełnienie gałki ocznej) lub skręconych włókien, np. włókna podporowe skóry.

Organizm ludzki syntetyzuje go do ok.25 roku życia, potem kolagen stopniowo zanika.  Włókna kolagenu ulegają degradacji – rozciągnięciu oraz fragmentacji pod wpływem niszczących je enzymów. Procesy te gwałtownie przyspieszają u kobiet w okresie menopauzy, co odbija się na kondycji skóry – jej wiotkości i powstawaniu zmarszczek. Ok. 60 roku życia pozostaje w organizmie tylko ok. 50-45% wyjściowego poziomu kolagenu.  

Elastyna

Pozyskana ze skóry, łusek i ości dorszy wolno żyjących w wodach Pacyfiku. 

Białko tkanki łącznej, którego duże ilości znajdują się w płucach, ścianach tętnic oraz w więzadłach stawowych. Jest także składnikiem nadającym sprężystość skórze i chrząstkom, np. uszu. W organizmie człowieka wytwarzana jest do 25 roku życia i całkowicie zanika w wieku 40-50 lat.

Kwas hialuronowy

W jednej ampułka naszego kolagenu znajduje się 4,6 mg czystego kwasu hialuronowego! To naturalna substancja uzyskana w drodze fermentacji bakteryjnej.

Składnik macierzy międzykomórkowej naturalnie syntetyzowany w organizmie człowieka. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest zdolna do związania 250 cząsteczek wody. Nasze ciao aż w 60% składa się z wody! To właśnie kwas hialuronowy zatrzymuje ją wewnątrz. Substancja ta występuje niemal we wszystkich tkankach organizmu, w największym stężeniu w tkance nerwowej, nabłonku i tkance łącznej. W skórze odpowiada za jej nawilżenie i jędrność. Z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego w całym organizmie drastycznie spada. 

  • Koenzym Q10 – występuje w każdej komórce naszego ciała, bierze udział w procesie produkcji energii, dlatego w największych ilościach występuje w najbardziej energochłonnych organach – mózgu, sercu, wątrobie, nerkach. Energia potrzebna jest w mięśniach szkieletowych szczególnie u osób aktywnych fizycznie, u których już od ok. 35 roku życia występują braki tej substancji. Koenzym Q10 ma też silne działanie odmładzające – neutralizuje wolne rodniki, jest antyoksydantem. Ma też działanie przeciwnowotworowe, przeciwmiażdżycowe, zapobiega nadciśnieniu i niewydolności krążenia.   
  • Witamina C – bierze udział w syntezie kolagenu, pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny, sprawne działanie układu odpornościowego, jest silnym antyoksydantem. Doskonale działa na skórę – wzmacnia naczynia krwionośne, wyrównuje i rozjaśnia jej koloryt, zapobiega powstawaniu przebarwień, reguluje złuszczanie naskórka.
  • Mleczko pszczele – zawiera szybkoprzyswajalne substancje odżywcze: węglowodany, tłuszcze i dużo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, złożonych z najważniejszych aminokwasów, hormonów, pierwiastków śladowych, witamin i innych substancji biologicznie aktywnych. 
  • Probiotyk OM-X – zawiera ekstrakt z naturalnie fermentowanych przez 5 lat roślin rosnących w Japonii, m.in.: owoców: śliwek, jagód goji, fig, borówek czarnych i japońskich, owoców yuzu; grzybów: shiitake,  maitake, pieczarek brazylijskich oraz alg i wodorostów.  Przez cały rok rośliny te i grzyby są zbierane i układane warstwami w specjalnych pojemnikach. Następnie miesza się je do uzyskania jednolitej masy. Proces ich fermentacji wspomagany jest przez bakterie kwasu mlekowego. Masa dojrzewa przez następne 4 lata, tak by w uzyskanym preparacie obecne były najsilniejsze szczepy bakterii.